• .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .

Brak miesiączki

Brak miesiączki – objawy

Większość kobiet kojarzy zajście w ciąże z brakiem miesiączki. Jest to właściwie jeden
z najistotniejszych objawów ciąży, jakie możemy zaobserwować zanim wykonamy test ciążowy czy też udamy się do lekarza. Wiele kobiet o tym, że będą miały dziecko stwierdza właśnie po tym, że miesiączka nie nadchodzi w odpowiednim terminie. Czy jednak jej brak zawsze oznacza ciążę?

Brak miesiączki – przyglądaj się

Oczywiście kiedy dojdzie już do zapłodnienia menstruacja zostaje zahamowana. W ciele kobiety rozwija się mały człowiek. Jednak trzeba pamiętać, że nie zawsze spóźniająca się miesiączka oznacza ciążę. Stres, podróże, niedobór pewnych składników odżywczych, niewłaściwy tryb życia, problemy zdrowotne, przyjmowane leki  – to najczęstsze lecz nie jedyne powody, dla których może dochodzić do tego typu opóźnień. Po jakimś czasie (zazwyczaj kilku dni) wszystko wróci do normy. Jeśli zatem miesiączka się spóźnia nie należy od razu panikować. W przypadku ciąży najczęściej pojawiają się również inne symptomy, które warto wziąć pod uwagę, takie jak np. mdłości, osłabienie, bolące
i nabrzmiałe piersi, itp. Zawsze warto również wykonać test ciążowy, tudzież udać się do lekarza w celu uzyskania najpewniejszych informacji.

Brak miesiączki i plamieniabrak miesiączki

Bardzo często słyszy się również o tym, że miesiączka może występować nawet wówczas, kiedy kobieta jest w ciąży. Nie jest to prawda – w ciąży menstruacje zanikają. Plamienie, które może jednak pojawiać się w niektórych przypadkach, nazywane jest przez lekarzy specjalistów plamieniem implantacyjne (potocznie nazywane „miesiączką fałszywą”). Jest to zazwyczaj jedynie kilka kropli krwi tudzież śluz zabarwiony krwią. Krew wówczas nie ma koloru czerwonego, lecz raczej bladoróżowy lub bordowy.

Sitemap